„Paczuszka dla Maluszka” w Tuliszkowie

23 grudnia 2022 r., Marta Piątkowska

„Paczuszka dla Maluszka” w Tuliszkowie

Adwent to czas radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela, kiedy ludzkie serca otwierają się o wiele szerzej dla drugich niż w jakimkolwiek innym czasie w ciągu całego roku. W chłodne, coraz krótsze dni, można rozświetlić twarze bliźnich uśmiechem, niosąc im dobro.

23 grudnia w parafii św. Wita w Tuliszkowie zakończyła się druga edycja adwentowej akcji pod hasłem „Paczuszka dla Maluszka” zorganizowanej przez Fundację Małych Stópek. Adresatami akcji są instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Tegoroczna zbiórka, podobnie jak w ubiegłym roku, była skierowana do podopiecznych Domu Samotnej Matki w Ciechocinku. Zbiórka obejmowała środki higieniczne dla matki i dziecka, pieluchy, a także ubranka dziecięce oraz pościel i bieliznę pościelową oraz zabawki, trwała od 28 listopada do 18 grudnia. Parafianie przygotowywali świąteczne paczki i zostawiali je pod choinką znajdującą się w kaplicy Matki Bożej.

W przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia ks. Mateusz Brzeziński i kl. Robert Patrzykąt przekazali 53 paczki do Domu Samotnej Matki w Ciechocinku na ręce s. M. Assumpty. Nie da się przyjąć Chrystusa odrzucając ubogich i potrzebujących, bo takim był również nasz Pan i Święta Rodzina.