Biskup Włocławski spotkał się z księżmi seniorami

23 grudnia 2022 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Biskup Włocławski spotkał się z księżmi seniorami

– Przez swoją modlitwę i cierpienie przyczyniacie się do wzrostu Kościoła Chrystusowego – powiedział bp Krzysztof Wętkowski 23 grudnia, podczas przedświątecznego spotkania z księżmi seniorami w Domu Dobrego Pasterza we Włocławku.

W spotkaniu uczestniczyli także biskupi seniorzy: Wiesław Mering i Stanisław Gębicki.

W imieniu zgromadzonych przemówił ks. dr hab. Lech Król, który złożył życzenia księżom biskupom.

Następnie bp Krzysztof Wętkowski podziękował prezbiterom i biskupom seniorom za ich zaangażowanie i pomoc w duszpasterską posługę w parafiach. – Emerytura nie zwalnia nas z zadań, jakie wynikają z przyjętych święceń – przypomniał biskup diecezjalny, dodając, że modlitwa i cierpienie przyczynia się do wzrostu Chrystusowego Kościoła.

Biskup diecezjalny podkreślił również rolę wspólnoty ludzi doświadczonych życiem. –Mając za sobą różne przeżycia związane z posługą w Kościele, możecie służyć pomocą, radą i wsparciem ludziom młodszy, często zagubionym i niepewnym wobec tego, z czym dziś się mierzymy – mówił bp Wętkowski.

Nawiązując do słów: „dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel”, ksiądz biskup powiedział, że urzeczywistniają się one podczas Eucharystii.

Tradycyjne dzielenie się opłatkiem, życzenia pełne radości, ale i teologicznej głębi oraz poczęstunek zakończyły przedświąteczny wieczór.

W drodze na spotkanie z księżmi seniorami bp Wętkowski zatrzymał się w michelińskim Klasztorze Sióstr Karmelitanek Bosych.