„Paczuszka dla maluszka” w Ślesinie

26 grudnia 2022 r., ks. ŁK

„Paczuszka dla maluszka” w Ślesinie

Święta to czas radości. Dla niektórych jest to przypomnienie tego, czego nie mają, na przykład silnych więzi z bliskimi lub pieniędzy na zakup dzieciom najmodniejszych zabawek na półkach.

Ślesińscy parafianie już po raz drugi włączyli się w bożonarodzeniową akcję „Paczuszka dla maluszka”. Wierni przygotowali 52 paczki pod świąteczną choinką, które 26 grudnia trafiły do Domu Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży w Grabiu (k. Aleksandrowa Kujawskiego). Kujawska placówka, w której posługują siostry elżbietanki, od 100 lat otacza opieką blisko 70 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

W przygotowanie paczek włączyło się wiele rodzin ślesińskiej parafii. Podanie pomocnej dłoni to nie tylko uśmiech na twarzy potrzebujących, ale to również piękne świadectwo wiary. Rodzice pomagając, udzielili dzieciom najpiękniejszej lekcji: empatii i altruizmu.