Nowy dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

3 czerwca 2022 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Nowy dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Z dniem 1 lipca następuje zmiana na stanowisku dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej we Włocławku.

Decyzją biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego, z dniem 1 lipca kierowanie wydziałem duszpasterskim kończy ks. Michał Krygier. Dziękując ustępującemu dyrektorowi, ksiądz biskup wyraził nadzieję, że „zdobyte doświadczenie przyczyni się do owocnej pracy w duszpasterstwie parafialnym”.

Nowym dyrektorem Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej został ks. Adam Zieliński, zachowując dotychczasowe obowiązki z ZSK im. ks. Jana Długosza. Biskup włocławski, wskazując obowiązki dyrektora wydziału, wskazał, że „do podstawowych zadań (…) będzie należeć koordynowanie i inspirowanie różnych działań duszpasterskich w diecezji”.

Dekret wręczony został 3 czerwca, wraz z nominacjami proboszczowskimi.