Nominacja dla diecezjalnego duszpasterza nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej

31 maja 2022 r., ks. AN

Biskup włocławski Krzysztof Wętkowski mianował diecezjalnego duszpasterza nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Został nim ks. kan. Dariusz Fabisiak, który w dniu 31 maja w kurii odebrał dekret z rąk Księdza Biskupa.

Powierzając koordynowanie całości spraw w tym zakresie w diecezji, bp Wętkowski zlecił ks. Fabisiakowi zadania związane z przygotowaniem kandydatów i stałą formacją nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. „Liczę na takie wypracowanie struktur i programu formacyjnego w diecezji, które pomogą sprostać powierzonym obowiązkom” – napisał w dekrecie nominacyjnym biskup włocławski.