Biskup włocławski wręczył dekrety proboszczowskie

3 czerwca 2022 r., teskt: ks. AT; foto: ks. AT/ ks. MSz

Biskup włocławski wręczył dekrety proboszczowskie

„Czas po pandemii wskazuje potrzebę odrodzenia życia religijnego. Będzie to możliwe, jeżeli w parafii będzie gorliwy proboszcz” – mówił bp Krzysztof Wętkowski podczas uroczystości wręczenia dekretów nowo mianowanym proboszczom.

Podczas wydarzenia, które miało miejsce 3 czerwca, w Domu Biskupów Włocławskich, ksiądz biskup ogłosił następujące decyzje personalne:

ks. Leonard Fic – emerytura;
ks. Bogusław Karasiński – urlop zdrowotny;
ks. Andrzej Prokopowicz – zwolniony z administratora par. Ochle;

ks. Dariusz Maćczak – z proboszcza par. Lisiec Wielki, proboszczem par. Izbica Kuj.;
ks. Tadeusz Jankowski – z proboszcza par. Brodnia, proboszczem par. Lisiec Wielki;
ks. Grzegorz Guć – z wikariusza par. MB Częstochowskiej w Kole, proboszczem par. Brodnia;
ks. Mariusz Budkiewicz – z wikariusza par. Podwyższenia Krzyża św. w Kole, proboszczem par. Ochle;
ks. Piotr Siołkowski – administratorem parafii Wilamów.

Wraz z nominacjami proboszczowskimi ogłoszony został nowy dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej, którym został ks. Adam Zieliński (z zachowaniem funkcji w ZSK im. ks. Jana Długosza).

W słowie skierowanym do odbierających dekrety ksiądz biskup przypomniał obowiązki ciążące na duszpasterzach: „przebywanie w parafii, otwartość na wiernych, codzienne sprawowanie tam Mszy św. z przygotowanym i przemyślanym słowem Bożym, spowiadanie”.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa i błogosławieństwo udzielone przez biskupa diecezjalnego.