Młodzież z Lubrańca modli się za prezbiterów diecezji włocławskiej

13 maja 2022 r., ks. TF

Młodzież z Lubrańca modli się za prezbiterów diecezji włocławskiej

„Czas to miłość. Bo my wszyscy jesteśmy owocem Ojcowskiej miłości”, te słowa bł. kard. Stefana Wyszyńskiego zostały zapisane na tablicy pamiątkowej, która jest wotum wdzięczności za dar beatyfikacji i obecności Prymasa Tysiąclecia w Lubrańcu, który w 1945 roku prowadził w miejscowej plebanii Wyższe Seminarium Duchowne.

Do V Niedzieli Wielkanocnej, 15 maja, trwa w parafii duchowa adopcja księży biskupów i prezbiterów diecezji włocławskiej. Jako owoc przyjętego sakramentu bierzmowania, młodzież podjęła modlitwę w intencji wszystkich kapłanów. Każdy młody człowiek wie, za którego kapłana się modli i w której parafii bądź instytucji diecezjalnej kapłan pracuje.

Modlitewny szturm do nieba rozpoczął się 29 kwietnia, kiedy 105 osób przyjęło sakrament bierzmowania przez posługę bp. Wiesława Meringa.

Każdego dnia w intencji wylosowanego kapłana młody człowiek modli się wypraną przez siebie modlitwą:
  • Dziesiątek Różańca Świętego
  • Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Litania do Serca Pana Jezusa
  • Litania Loretańska do NMP
  • Modlitwa za kapłanów św. Jana Pawła II
Każdy również zobowiązał się ofiarować przyjętą podczas niedzielnej Mszy św. Komunię św. Młodzież z Lubrańca prosi również kapłanów o dar modlitwy.