Włocławek: bp Wętkowski poświęcił nowy pawilon Zakładu Karnego

13 maja 2022 r., tekst: ks. AT; foto ks. MSz

Włocławek: bp Wętkowski poświęcił nowy pawilon Zakładu Karnego

W piątek, 13 maja, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski poświęcił nowy pawilon mieszkalny w Zakładzie Karnym we Włocławku-Mielęcinie. Świadkami wydarzenia byli m.in.: Józef Łyczak, senator RP, Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka, o. Bonifacy Jankowiak CCG, kapelan ZK.

Zwracając się do obecnych ksiądz biskup życzył, by osoby, które trafiają do Zakładu Karnego, wychodzili z niego lepsi, a pracownicy mieli bezpieczne warunki pracy.

Biskup diecezjalny nawiedził również więzienną kaplicę, w której posługują ojcowie pocieszyciele z Włocławka, a osadzeni mogą uczestniczyć w życiu sakramentalnym.

W nowo otwartym pawilonie będzie mogło przebywać do 260 osadzonych. Zakład Karny we Włocławku jest jednostką penitencjarną typu półzamkniętego i zamkniętego, w którym przebywają mężczyźni odbywający karę po raz pierwszy, młodociani oraz recydywiści penitencjarnych. Ogółem może w nim przebywać do niemal półtora tysiąca osadzonych.