Misyjni kolędnicy u Biskupa Włocławskiego

29 grudnia 2022 r., tekst i foto: ks. AZ

Misyjni kolędnicy u Biskupa Włocławskiego

Od prawie 30 lat w okresie Bożego Narodzenia tysiące dzieci bierze udział w akcji „Kolędnicy Misyjni”, wspierając w ten sposób działalność Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Kolędnicy misyjni to mali misjonarze, którzy przypominają wszystkim, że narodził się Chrystus. Są jak aniołowie w Betlejem „zwiastujący radość wielką”. Opowiadając o życiu dzieci w różnych częściach świata, uświadamiają wszystkim, że Kościół nie kończy się w parafii, ale obejmuje cały świat oraz że każdy jest odpowiedzialny za to, by wszyscy ludzie usłyszeli o Chrystusie i żyli w warunkach pozwalających im na wzrost, rozwój i życie godne dziecka Bożego.

28 grudnia dzieci z parafii św. Józefa  w Szpetalu Górnym rozpoczęły misyjne kolędowanie  dla swych rówieśników z Papui-Nowej Gwinei. Tego dnia kolędnicy odwiedzili biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego oraz pracowników Kurii Diecezjalnej. Dzieci, pod kierownictwem katechetki Renaty Ćwiklińskiej, przedstawiły krótką scenkę bożonarodzeniową, ukazując trudną sytuację rówieśników z Oceanii. Scence towarzyszyło wspólne śpiewanie kolęd.

Ksiądz biskup jak i pozostali uczestnicy wsparli ofiarą Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Ponadto Kolędnicy mieli możliwość zobaczenia kaplicy Biskupa Włocławskiego i znajdującej się tam szopki bożonarodzeniowej.

Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej atmosferze i było docenienieniem dziecięcego zaangażowania w dzieło ewangelizacji i pomocy innym. Diecezjalne spotkanie kolędników misyjnych z księdzem biskupem będzie miało miejsce 7 stycznia, o godz. 10.00 w budynku ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku.