Biskup Włocławski prosi o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI

29 grudnia 2022 r., ks. AT/KAI

Biskup Włocławski prosi o modlitwę za papieża seniora Benedykta XVI

W związku z gwałtownym pogorszeniem się stanu zdrowia papieża seniora Benedykta XVI, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, prosi o modlitwę w intencji papieża seniora.

Do modlitwy w intencji ciężko chorego Benedykta XVI wezwał papież Franciszek na zakończenie audiencji ogólnej w Watykanie (28 grudnia): „Chciałbym poprosić was wszystkich o szczególną modlitwę w intencji papieża-seniora Benedykta, który w milczeniu wspiera Kościół. Pamiętajcie o nim, jest bardzo chory, prosząc Pana, aby go pocieszył i wspierał w tym świadectwie miłości do Kościoła aż do końca”.

Tuż po audiencji generalnej Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej potwierdziło, że stan zdrowia Benedykta XVI znacznie się pogorszył. Anglojęzyczne wydanie Vatican News zareagowało błyskawicznie, zamieszczając na portalach społecznościowych modlitwę za Benedykta XVI: „Módlmy się, Wszechmogący Wieczny Boże, Ty jesteś wiekuistym zdrowiem wierzących w Ciebie. Wysłuchaj naszych modlitw za Twego chorego sługę Benedykta. Błagamy dla niego o pomoc Twego czułego miłosierdzia. Przez Chrystusa Pana naszego”.