Michelin: Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

18 października 2021 r., ks. PS

Michelin: Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła

17 października w parafii Ducha Świętego we Włocławku-Michelnie miał miejsce Rejonowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie.

Po powitaniu obecnych przez parę rejonową Kingę i Ireneusza Zajączkowskich z Lipna licznie zgromadzone małżeństwa z Włocławka, Lipna, Piotrkowa Kujawskiego, Aleksandrowa Kujawskiego, wysłuchali świadectw: kleryka Wojciecha z WSD we Włocławku, Mai z Aleksandrowa Kujawskiego oraz małżeństwa Anny i Marcina.

Kolejnym punktem programu był Namiot Spotkania i konferencja, którą wygłosił ks. Mariusz Danielewski – diecezjalny i rejonowy moderator Ruchu Światło-Życie. Miało również miejsce spotkanie w grupach, gdzie małżeństwa dzieliły się swoimi doświadczeniami bycia w Kręgu oraz zobowiązaniami.

Następnie sprawowana była Msza św., której przewodniczył ks. Mariusz Danielewski. W homilii wskazał, że Eucharystia jest źródłem i szczytem chrześcijańskiego życia, która daje siłę do dawania świadectwa o Chrystusie w każdym momencie życia.

Spotkanie zwieńczyła Agapa.