Malanów: spotkanie z o. Łukaszem Buksą

23 lutego 2020 r., ks. Marcin Zaworski

Malanów: spotkanie z o. Łukaszem Buksą

„Zerwij maskę ze swej twarzy”, bo  „możesz więcej”  i jeszcze więcej, bo „życie tylko jedno masz i musisz o nie dbać”. Te oraz inne utwory ojca Łukasza Buksy OFM mogli usłyszeć zebrani w malanowskiej świątyni w niedzielę, 23 lutego, podczas koncertu ewangelicazyjnego w ramach spotkania dla młodzieży „Piękni, Młodzi, Wierzący - Eucharystia Młodych”.

W homilii o. Buksa, zwracając się do obecnych w kościele ludzi starszych, prosił aby byli ze swoimi dziećmi. „Najważniejsze, co można dać młodym to nasz czas” to bycie z nimi. Tak jak Chrystus z dzisiejszej Ewangelii. On jest po to by był, podnosił nas gdy upadamy i wspierał nas w naszym życiu”, mówił franciszkanin. Natomiast młodych zachęcał, by do końca zaufali Chrystusowi, mimo swoich słabości. Prosił też, aby nie bali się pójść za Chrystusem. Bo – jak mówił o. Łukasz – „naprawdę możesz więcej jeśli chcesz; tylko zerwij maskę ze swej twarzy, a zobaczysz co się zdarzy. Bo macie być świętymi, czyli doskonałymi. Bo tak naprawdę to wszystko jest wasze, wy zaś Chrystusa, a Chrystus - Boga” (por. 1 Kor 3,23) zakończył kaznodzieja.

Po Mszy św. miał miejsce wspomniany wyżej koncert ewangelzacyjny, który był okazją do radosnego uwielbienia Jezusa.

Ks. prał. Stanisław Płaszczyk, proboszcz parafii, a zarazem współorganizator (wraz z Teresą Toms) spotkana z o. Buksą, podkreślił, że wydarzenie to było „pięknym przejściem od karnawału do Wielkiego Postu”. Z kolej o. Łukasz podkreślił: „to co się wydarzyło w Malanowie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Jezus objawił swą moc. Żyjmy w prawdzie, wolności, bez masek”.

„Piękni, Młodzi, Wierzący - Eucharystia Młodych” to cykl comiesięcznych spotkań zapoczątkowany przed kilkoma laty w dekanacie turkowskim, które pomagały młodym ludziom przygotowywać do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Teraz, jako pokłosie tamtego wydarzenia, maja na celu integrację i wspólną modlitwę wszystkich, którzy czują się młodo niezależnie od wieku. Spotkania te odbywają się w każdy trzeci piątek miesiąca o 19.00 w kolejnych parafiach dekanatu.

Ojciec Łukasz Buksa OFM, to duszpasterz młodzieży, rekolekcjonista, autor tekstów, wokalista, a także instruktor snowboardu. Jest odpowiedzialny za referat młodzieżowo-powołaniowy Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Krakowie, do której należy cześć diecezji włocławskiej.