Malanów: młodzież przyjęła sakrament bierzmowania

21 maja 2022 r.

Malanów: młodzież przyjęła sakrament bierzmowania

W sobotę, 21 maja, bp Stanisław Gębicki udzielił bierzmowania młodzieży parafii Malanów.

Wszystkim obecnych powitał ks. prał. Stanisław Płaszczyk, proboszcz miejscowej parafii, natomiast rodzice kandydatów do bierzmowania poprosili księdza biskupa u udzielenie sakramentu dojrzałości.

W okolicznościowej homilii bp Gębicki prosił bierzmowanych by „stali się dzisiaj świadkami Chrystusa”, nawet gdyby świat mówił zupełnie co innego. Zawierz i zaufaj Chrystusowi, który pragnie Ci dzisiaj udzielić swoich darów.

Po homilii 78 młodych ludzi zostało naznaczonych, opieczętowanych niezatartym znamieniem  Ducha Świętego.

Na zakończenie uroczystości, bierzmowani podziękowali wszystkim którzy pomogli im przygotować się do tego dnia. Jako pamiątkę otrzymali krzyże i pamiątkowe obrazki.

Na podstawie indormacji ks. Marcina Zaworskiego