Licheń. Marsz dla Życia i Rodziny (zaproszenie)


9 czerwca 2022 r.

Licheń. Marsz dla Życia i Rodziny (zaproszenie)

Już w najbliższą niedzielę, 12 czerwca, w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbędzie się po raz pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne hasło „I ślubuję Ci”, nawiązujące do przysięgi małżeńskiej, zwraca uwagę na miłość małżeńską i trwałość sakramentu, co jest warunkiem szczęścia całych rodzin.
 
Tego dnia, 12 czerwca, licheńskie sanktuarium obchodzić będzie też Dzień wdzięczności fundatorom i budowniczym bazyliki licheńskiej oraz świętować 18. rocznicę poświęcenia bazyliki licheńskiej.
 
Po Mszy św. południowej, spod wizerunku Matki Bożej Licheńskiej Patronki szczęścia rodzinnego, wyruszy barwny korowód, któremu towarzyszył będzie Sanktuaryjny Kwintet Dęty. Jednak celem nie jest radosny przemarsz, ale powrót do  wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Przypomnienie sobie i dzieciom o wzajemnej miłości, wierności, uczciwości, a także dozgonnej trwałości małżeństwa, w dobie plagi rozwodów. Licheński Marsz dla Życia i Rodziny zakończy się przed bazyliką wspólnym zdjęciem. 
Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza wszystkich, którzy chcą dać świadectwo znaczenia rodziny, sakramentu małżeństwa i wartości chrześcijańskich.
 

Biuro Prasowe Sanktuarium