Konin: Msza św. trzeźwościowa i recital lubelskich bardów w kościele św. Wojciecha

23 stycznia 2023 r.

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel – terapeuta uzależnień. Po Eucharystii, w morzysławskiej auli pod plebanią, wystąpi lubelski duet: Jolanta Sip – śpiew i Michał Lewartowicz – gitara akustyczna.

Jolanta Sip to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współzałożycielka Lubelskiej Federacji Bardów; natomiast Michał Lewartowicz jest gitarzystą, kompozytorem, pedagogiem, twórcą autorskich, jazzowych projektów muzycznych. Bogaty repertuar duetu to efekt wielu lat obecności artystów w świecie muzycznym. Cechuje ich wyjątkowa staranność w doborze piosenek i wykonywaniu ich podczas koncertów. W prezentowanych utworach słuchacze odnajdą inspiracje wieloma gatunkami muzycznymi (jazz, soul, blues, ballada, muzyka latynoska, bossa nova).

Recital w ramach projektu „Trzeźwienie przez kulturę” jest finansowany ze środków Miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK.

Wstęp wolny!

Anna Wysocka