Koncerty Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała w diecezji włocławskiej

31 maja 2024 r.

Koncerty Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała w diecezji włocławskiej

Uroczystość Bożego Ciała, obchodzona w tym roku 30 maja, stała się okazją do zorganizowania Koncertów Uwielbienia w parafiach diecezji włocławskiej.

Zwieńczeniem uroczystości Bożego Ciała we Włocławku była wieczorna adoracja w kościele Najświętszego Zbawiciela we Włocławku. Wydarzenie było inicjatywą wszystkich parafii włocławskich.

Po zawiązaniu wspólnoty i uwielbieniu Pana Jezusa śpiewem, który prowadziła grupa muzyczna z parafii św. Stanisława BM, pod dyrekcją ks. prał. Sławomira Deręgowskiego, ks. kan. Świerad Pettke, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela, wygłosił katechezę na temat adoracji, która powinna stanowić stały punkt religijnego życia.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia była adoracja Najświętszego Sakramentu, którą pomagała przeżyć wspólnota Fos-Zoe z parafii św. Maksymiliana.

Po błogosławieństwie udzielonym przez bp. Krzysztofa Wętkowskiego wierni trwali w radosnym śpiewie uwielbienia i dziękczynienia.

Po raz piąty wydarzenie to zostało zorganizowane w Kole Na placu przy Urzędzie Skarbowym licznie zgromadziły się wierni, wsrod ktorych nie brakowalo rodzin z dziećmi, pragnący przedłużyć radość spotkania z Jezusem podczas Eucharystii.

Zebrani wysłuchali katechezy, którą wygłosiła s. Avila Beata Kozanecka. Tematyka katechezy skupiła się na tym czym jest grzech w życiu człowieka i jakie są jego skutku.

Po katechezie nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu, które było centralnym punktem wieczoru; wierni mogli wtedy oddać część Jezusowi Chrystusowi i zawierzyć Jemu swoje życie. W śpiewie i modlitwie zgromadzonych prowadził zespół muzyczny "Bartymeusz".

Podczas koncertu odbywały się także modlitwy wstawiennicze. Wierni mogli przystąpić do indywidualnych modlitwy, podczas których członkowie Wspólnot modlili się w ich intencjach.

Wydarzenie zorganizowane zostało przez parafię Matki Bożej Częstochowskiej, Wspólnotę Katolicką Odnowy w Duchu Świętym "Bartymeusz", Miasta Koło oraz Powiat Kolski. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

(Fotogalerie z wydarzeń wkrótce)