Pastorałka „Bądźmy dla siebie bliscy” w działyńskiej parafii

9 stycznia 2023 r., al. Janusz Przychodny

Pastorałka „Bądźmy dla siebie bliscy” w działyńskiej parafii

Dnia 8 stycznia o godz. 16.00 parafia pw. Trójcy Świętej w Działyniu gościła, na zaproszenie ks. kan. Tomasza Muraszewskiego, teatr ludowy ze Zbójna o wdzięcznej nazwie Zbójeńskie Teatrakcje, który przedstawił pastorałkę  pt. „Bądźmy dla siebie bliscy” w reżyserii Jana Polaka, wieloletniego dyrektora Teatru Impresaryjnego we Włocławku.

Pastorałka, przepełniona bożonarodzeniowym nastrojem, uwrażliwiła licznie zebranych w kościele wiernych na grzech, którym jest obciążona ludzkość od chwili zerwania w raju zakazanego owocu. Jednak mimo ludzkiej grzeszności Bóg o nie zapomina o człowieku, ciągle kocha go wyjątkową miłością, czego dowodem jest Wcielenie Syna Bożego. Tymczasem, jak podkreślono w zaprezentowanym spektaklu, zadaniem człowieka jest dążenie do tego, aby Jezus narodzony w Betlejem nieustannie rodził się w ludzkich sercach.

Trzeba podkreślić, że występ grupy teatralnej był wielkim, duchowym przeżyciem dla wiernych. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd. Działyńscy parafianie nie pamiętali tak uroczystego zakończenia świętowania okresu Narodzenia Pańskiego w ich parafii.