Kazimierz Biskupi: Spotkanie przedstawicieli zakonów męskich z terenu diecezji włocławskiej

21 października 2024 r., Tekst: ks. Adam Stankiewicz MIC

Przedstawiciele zakonów męskich z terenu diecezji włocławskiej spotkali się w sobotę, 19 października br., na kolejnym spotkaniu bratersko-formacyjnym. Miejscem spotkania był klasztor Księży Misjonarzy Świętej Rodziny w Kazimierzu Biskupim.

Podczas spotkania zakonnicy wysłuchali przedłożenia wieloletniej wykładowczyni kursów formacyjnych dla kapłanów p. Emilii Lichtenberg-Kokoszka.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył rektor wspólnoty Księży Misjonarzy, ks. Paweł Olszewski MSF, który podczas homilii nawiązując do Ewangelii, zwrócił uwagę na hojność obdarowania ze strony Pana Boga. Zachęcił przy tym, aby na nowo odkryć miłość Pana Boga, przejawiającą się w hojnym obdarowaniu m.in. łaską powołania zakonnego.

Kolejne spotkanie odbędzie się w Licheniu Starym w dniu 16 listopada br.