Sieradz: Złoty jubileusz kapłaństwa w Sanktuarium św. Józefa

22 października 2024 r., Tekst: ks. Mateusz Brzeziński

Sieradz: Złoty jubileusz kapłaństwa w Sanktuarium św. Józefa

W niedzielę, 20 października br., o godzinie 11.30 w bazylice kolegiackiej - sanktuarium św. Józefa w Sieradzu uroczystą Mszę Św. sprawował wieloletni profesor Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, ks. prał. Wojciech Frątczak. Ksiądz profesor dziękował tym samym za pięćdziesiąt lat swojej posługi w miejscu dla siebie szczególnym i ważnym. Podczas celebrowanej Eucharystii, poza wspólnotą parafialną, obecna była najbliższa rodzina złotego jubilata.

W homilii ks. inf. Marian Bronikowski, proboszcz bazyliki, wykazał niezwykły dorobek i nietuzinkowość ks. Wojciecha, wspominając jego posługę dla kościoła włocławskiego. Zaznaczył, że tym, co było i jest dalej istotne w życiu złotego jubilata, to modlitwa i praca, których nauczył go dom rodzinny i spotkani duchowni. „To te swoiste wiosła doprowadziły łódź życia czcigodnego jubilata do dnia, w którym mógł dziękować za pięćdziesiąt lat kapłańskiej posługi” – mówił w homilii ks. Bronikowski.

Dziękując za złożone przez dzieci komunijne życzenia oraz ofiarowaną modlitwę, ksiądz profesor zaapelował, aby dalej polecać go Bożej Opatrzności i opiece św. Józefa, ponieważ dalej towarzyszy mu szczere pragnienie działania na rzecz Kościoła. Wykazując się jednak pokorą wobec życia, na zakończenie Eucharystii przywołał przysłowie mówiące, że „można przepłynąć ocean, a przy brzegu utonąć”.