Dzierżawy: Wyjście Grupy Niebieskiej na Jasną Górę

9 sierpnia 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Adam Zieliński

Dzierżawy: Wyjście Grupy Niebieskiej na Jasną Górę

O świcie 9. sierpnia w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach była sprawowana Msza święta na rozpoczęcie pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Liturgii przewodniczył ks. Karol Łazik, diecezjalny duszpasterz pielgrzymek, a homilię wygłosił ks. Adam Zieliński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej. Ponadto Eucharystię koncelebrował również ks. Marek Zieliński, proboszcz parafii Grodzisko, który jest ojcem duchownym grupy niebieskiej oraz kierownik i zarazem proboszcz miejscowej parafii, ks. Robert Nawrocki.

Dla tej niewielkiej wspólnoty parafialnej wchodzącej w skład dekanatu uniejowskiego to już 34. piesza pielgrzymka. Jak podkreśla miejscowy Proboszcz i zarazem kierownik grupy „pielgrzymka z Dzierżaw jest swojego rodzaju fenomenem, polegającym na wyjątkowym zaangażowaniu ludzi, którzy pomimo przeciwności mobilizują się każdego roku, aby zawalczyć o rozwój swojego ducha i osobowej relacji z Bogiem poprzez pielgrzymowanie”.

W tym roku na szlak wyruszyło blisko 60 osób. Pielgrzymi jeszcze dziś dołączą do grupy z Konina i z Turku, gdzie wraz z grupą włocławską dotrą 13 sierpnia na Jasną Górę.