Wakacje z Bogiem dzieci i młodzieży ze Zduńskiej Woli

12 sierpnia 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Kamil Chabasiński

Wakacje z Bogiem dzieci i młodzieży ze Zduńskiej Woli

W dniach od 5 do 10 sierpnia bieżącego roku Białka Tatrzańska gościła grupę młodzieży z parafii św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, która w otoczeniu piękna przyrody spędzała czas odkrywania bliskości z Bogiem oraz spotkania z człowiekiem i przeżywała swój  wakacyjny wypoczynek.

W wyjeździe zorganizowanym przez księdza Kamila Chabasińskiego przy pomocy księdza Jakuba Nowakowskiego uczestniczyli ministranci i schola  z parafii p.w. św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli wraz z opiekunami i rodzicami.

Na miejsce uczestnicy przybyli w poniedziałek 5 sierpnia  odwiedzając po drodze Sanktuarium  Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze oraz Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II w Wadowicach.

Każdy dzień wypełniony był górskimi wędrówkami. Wśród szlaków, które młodzież przemierzała wraz z przewodnikiem były: Dolina Kościeliska, Rusinowa Polana, Gubałówka. Na szlaku znalazły się także znane miejsca kultu takie jak Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach, gdzie wszyscy uczestnicy wzięli udział w Mszy Świętej oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, które powstało jako wyraz wdzięczności górali za ocalenie życia świętemu Janowi Pawłowi II w zamachu na jego życie 13 maja 1981 roku. Wśród atrakcji było także zwiedzanie zabytkowego kościółka w Dębnie Podhalańskim z zachowanymi średniowiecznymi freskami, spływ Dunajcem do Szczawnicy i wjazd wyciągiem krzesełkowym na Palenicę oraz relaks na basenach termalnych w Białce Tatrzańskiej.

Stałymi punktami każdego dnia były: poranna modlitwa oraz Msza Święta sprawowana w kościołach: w Białce Tatrzańskiej, na Wiktorówkach, W Dębnie Podhalański. Bardzo ważnym akcentem wyjazdu był Apel jasnogórski, na którym codziennie o godzinie 21 gromadzili uczestnicy wyjazdu. Łączność z Jasną Górą, rozważanie apelowe i modlitwa różańcowa stanowiły modlitewne zakończenie całego aktywnie przeżytego dnia.

Nie zabrakło także czasu na integrację i zabawę. Każdego dnia po kolacji cała grupa spotykała się przed pensjonatem na grach i zabawach oraz tańcach ewangelizacyjnych. Ostatni wieczór młodzież spędziła na słuchaniu pieśni wykonanych przez scholę oraz na wspólnej modlitwie.

Wyjazd zakończył się w sobotę zwiedzaniem Krakowa, Wawelu oraz Sukiennic i Starego Rynku oraz podziękowaniem dla wszystkich uczestników wypoczynku za dobrze przeżyty czas, który był okazją do odkrywania bliskości Stwórcy oraz do spotkania z drugim człowiekiem.