Cykl koncertów w Muzeum Diecezjalnym (zaproszenie)


21 czerwca 2021 r.

Cykl koncertów w Muzeum Diecezjalnym (zaproszenie)

Muzeum Diecezjalne we Włocławku w najbliższych miesiącach organizuje cykl koncertów „Muzyczne spotkania z ANWILEM”, którego sponsorem głównym jest ANWIL S.A. W wybrane sobotnie wieczory zostanie zrealizowanych sześć koncertów o zróżnicowanej tematyce m.in. koncert kameralny, jazzowy, skrzypcowy, fortepianowy, patriotyczny oraz wieczór poetycko-muzyczny.
 
Wszystkie koncerty odbędą się w Auli Muzeum Diecezjalnego we Włocławku. W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiczną terminy koncertów oraz liczba uczestników jest ustalana na bieżąco. Wejście na wszystkie wydarzenie jest bezpłatne, należy jednak wcześniej odebrać w muzeum bilet wstępu, co związane jest z ograniczeniami wynikającymi z przeciwdziałania pandemii. Bilety można będzie odbierać w tygodniu w którym odbywa się koncert od wtorku do piątku włącznie.
 
Na najbliższy koncert Muzeum zaprasza już 26. czerwca o godzinie 19.00. Bilety można odbierać w Muzeum od 22.06. Podczas Koncertu kameralnego wystąpią: Anna Jeremus-Lewandowska – sopran, Aleksandra Deryng-Jaroń – sopran, Wanda Tomczak – sopran, Magdalena Osterczy – mezzosopran oraz pianiści: Jarosław Domagała i Maciej Domagała. W programie będzie można usłyszeć utwory takich kompozytorów jak m.in.: F. Chopin, G. Donizetti, G.F. Hendel, F. Lehar, St. Moniuszko, W.A. Mozart, F. Nowowiejski, G.B. Pergolesi i inni.
 

ks. Zbigniew Łukasik
dyrektor Muzeum Diecezjalnego