Bp Wętkowski wręczył dekrety księżom wikariuszom

10 czerwca 2022 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Bp Wętkowski wręczył dekrety księżom wikariuszom

– Bez uprzedzeń, ze spokojem podejmijcie swoje obowiązki w nowych parafiach – mówił bp Krzysztof Wętkowski na uroczystości wręczenia dekretów księżom wikariuszom. Wydarzenie miało miejsce w Domu Biskupów Włocławskich, dnia 10 czerwca, w liturgiczne wspomnienie bł. Bogumiła, patrona diecezji włocławskiej.

Zwracając się do przybyłych biskup diecezjalny zachęcił, by kontynuowali dobre dzieło swoich poprzedników. – Każdy niech dołoży swoją cegiełkę dobra tam, dokąd zostanie posłany. Tego wam wszystkim życzę – zakończył bp Wętkowski.

Spotkanie zwieńczyła wspólna modlitwa Anioł Pański oraz błogosławieństwo księdza biskupa.

Dekrety odebrało 28 prezbiterów. W sobotę, 11 czerwca, podczas święceń prezbiteratu pierwsze dekrety kierujące na parafie otrzymają księża neoprezbiterzy.