Bp Wętkowski na Apelu Jasnogórskim: Maryjo, przymnóż nam wiary

11 marca 2024 r., ks. AT

Bp Wętkowski na Apelu Jasnogórskim: Maryjo, przymnóż nam wiary

– Przychodzimy do Ciebie, Maryjo, prosząc, abyś nam przymnożyła wiary, która jest fundamentem wszelkiego budowania – mówił biskup włocławski Krzysztof Wętkowski podczas rozważania apelowego na Jasnej Górze 11 marca.

Nawiązując do kończącego się czasu nawiedzenia Matki Bożej i jubileuszu 900-lecia diecezji włocławskiej, bp Wętkowski stwierdził, że był to czas błogosławiony dla 232 parafii Kościoła lokalnego we Włocławku.

W rozważaniu ukazał także rolę i znaczenie wiary w życiu człowieka. – Wiara głębiej poznana jest bardziej miłowana i strzeżona w sercu jako największy skarb – mówił bp Wętkowski, dodając, że celem nawiedzenia Matki Bożej w diecezji włocławskiej było umocnienie wiary i odkrycie na nowo roli Kościoła, jako wspólnoty wierzących, którą stanowią ludzie poszukujący drogi do Boga. – Czas nawiedzenia pozwolił nam dostrzec, że wśród nas żyje wielu ludzi wiary, którzy pośród zamętu realizują prawdziwą misję Kościoła: adorację Boga i cierpliwą codzienność przeżywaną zgodnie ze słowem Bożym – powiedział duchowny.

Poniedziałkowy Apel Jasnogórski rozpoczął tegoroczną pielgrzymkę maturzystów diecezji włocławskiej na Jasną Górę. Podczas nabożeństwa młodzi diecezjanie zawierzyli siebie opiece Matki Bożej prosząc, by Maryja chroniła ich i uwalniała od wszystkich zniewoleń, by młodzież stała się fundamentem odnowy cywilizacji miłości na miarę trzeciego tysiąclecia.