Bp Mering konsekrował naczynia liturgiczne w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego

16 lipca 2019 r., foto: ks. MSz

We wtorek, 16 lipca br., w kaplicy Domu Biskupiego, ks. bp Wiesław Mering gościł przedstawicieli odbywających się w Licheniu warsztatów Ars Celebrandi. Podczas niecodziennego spotkania Pasterz Diecezji dokonał konsekracji kielichów i paten w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Naczynia będą służyły do sprawowania Najświętszej Ofiary.

Ksiądz Biskup, zwracając się do obecnych, w słowie przed błogosławieństwem, podkreślił piękno dokonanego przed chwilą obrzędu. „Z wielką starannością i pieczołowitością dokonaliśmy konsekracji kielichów. Ta staranności, precyzja oddawana świętej liturgii jest wyrazem naszej czci wobec Wszechmogącego Boga”.

Pasterz Diecezji wyraził też radość, że w licheńskich warsztatach uczestniczą ludzie młodzi. „Niech ratują, jak św. Franciszek, Kościół naszego Pana”, zakończył bp Mering.

Na podstawie relacji ks. Mateusza Szurgota