Boniewo: Biskup Włocławski pobłogosławił kolejny etap prac w świątyni

6 marca 2022 r., tekst i foto: ks. JG

Boniewo: Biskup Włocławski pobłogosławił kolejny etap prac w świątyni

W pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, 6 marca, w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Boniewie bp Krzysztof Wętkowski udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania oraz poświęcił wykonane już prace przy remoncie kościoła i trwające przy plebanii.

Ks. Józef Miłek, proboszcz parafii, przy wsparciu wiernych zadbał nawet o ogrzewanie świątyni i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Sam kościół został zmodernizowany od posadzki po dach i wzbogacony o nowe witraże.

W homilii ksiądz biskup, posługując się dobrze zrozumiałym dla młodzieży porównaniem życia do zmagań sportowych wskazał, że człowiek ma szansę wzrostu, jeśli wyciąga wnioski z doświadczeń swojego życia. – Tym co Pan Jezus pokazuje jako wzór dla człowieka zawsze narażonego na kuszenie szatana jest umiejętność nie wchodzenia w dialog z szatanem, nawet gdy pokazuje on jakieś pozory dobra – zaznaczył bp Wętkowski.

Na zakończenie Eucharystii Biskup Włocławski gratulując dokonanych już prac stwierdził, że świątynia choć niewielka jest przytulna, co niewątpliwie sprzyja atmosferze modlitwy.