650 lat parafii św. Macieja Apostoła w Głuchowie

13 maja 2024 r., ks. Maciej Burszewski

650 lat parafii św. Macieja Apostoła w Głuchowie

Jak co roku, w drugą niedzielę maja, w parafii św. Macieja Apostoła w Głuchowie miał miejsce odpust ku czci patrona parafii. Sumę odpustową sprawował i homilię wygłosił ks. Paweł Zalewski, proboszcz parafii NMP Królowej Polski w Kaczkach. W homilii podkreślił kryterium wyboru św. Macieja na apostoła podkreślając, że był on od początku uczniem Chrystusa i świadkiem Zmartwychwstania, co ma być zachętą dla współczesnych chrześcijan, aby swoim życiem świadczyli o wartości jaką jest wiara i kierowali się nią przy podejmowaniu codziennych decyzji i budowaniu relacji z innymi.

Od trzech lat nieodłącznym elementem tego parafialnego święta jest festyn,  podczas którego cała wspólnota wiernych i przybyli goście spędzają czas przy wspólnej zabawie posilając się przygotowanymi daniami i uczestnicząc w organizowanych konkursach, a dzieci korzystają z placu zabaw i wielu innych atrakcji.

Tegoroczne święto miało dodatkowy ważny element, gdyż parafia licząca 650 wiernych obchodzi w tym roku 650 rocznicę istnienia o czym informuje, wszystkich wjeżdżających do Głuchowa, przygotowany na tę okazję specjalny baner, a konkurs wiedzy o parafii był głównym punktem programu.

Imprezę umilały dźwięki muzyki na żywo w wykonaniu miejscowych zespołów. Ks. Maciej Burszewski, proboszcz miejscowej parafii, podziękował wszystkim wiernym zaangażowanym w życie Kościoła, a zaszczytny tytuł tegorocznej Parafianki Roku przypadł w udziale Annie Szczepaniak z Wilczkowa.