Transmisja diecezjalnej modlitwy różańcowej

Od 17 marca br. podjęta została nowa inicjatywa duszpsterska związana z apelem ks. abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP i przyjęta w diecezji włocławskiej przez ks. bp. Wiesława Meringa o codzienną modlitwę różańcową o godz. 20.30.

Przewodniczący KEP prosił, by księża i osoby życia konsekrowanego każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji o ustanie epidemii, a także w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, oraz o pokój serc i łaskę nawrócenia. W tym samym czasie w swoich domach mają spotkać się na modlitwie rodziny.

Wiele parafii podjęło inicjatywę udostępnienia modlitwy on-line swoim wiernym. Chcąc poszerzyć tę wspólnotę o całą diecezję, codziennie o godz. 20.30 łączymy się z innym kościołem diecezji, z którego transmisja danego wieczoru ma wymiar diecezjalny.

Aby zyskać przekierowanie na stronę facebookową, która prowadzi transmisjęm kliknij na obrazek zapowiadający transmisję.

Transmisja zawsze jest udostępniana na Facebook Diecezji Włocławskiej: https://www.facebook.com/DiecezjaWloclawska/

KALENDARIUM TRANSMISJI

Wielki Tydzień

V tydzień Wielkiego Postu

IV tydzień Wielkiego Postu

25 marca na zakończenie modlitwy różańcowej Biskup Włocławski Wiesław Mering w łączności z polskimi biskupami zawierzy Polskę i Diecezję Włocławską Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi - zapraszamy na dzisiejszą transmisję.

III tydzień Wielkiego Postu