Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

19 czerwca 2019 r., ks. AN

Zmiany personalne w diecezji włocławskiej

Jak każdego roku, w dniu obchodów imienin ks. bp. Wiesława Meringa, które tym razem odbywały się 19 czerwca i połączone były z jubileuszem 50-lecia święceń kapłańskich ks. bp. Stanisława Gębickiego, ogłaszane są zmiany personalne w diecezji włocławskiej. Zmiany zasadniczo wchodzą w życie z dniem 25 czerwca. Tegoroczne zmiany charakteryzują nominacje proboszczowskie np. w parafii NMP Królowej Polski na włocławskim Zawiślu, w Dobrej i Lipnie, czy w nowo utworzonej parafii w Brzozówce, a także zmiany wikariuszowskie w wielu miejscach diecezji. Zmiana dotyczy także kilku kluczowych stanowisk w Kurii Diecezjalnej, Wyższym Seminarium Duchownym czy diecezjalnej Caritas. Dekrety kierujące na pierwsze parafie odebrali także księża neoprezbiterzy, którzy przyjęli święcenia kapłańskie z rąk ks. bp. Wiesława Meringa w katedrze włocławskiej w dniu 9 czerwca br.