Złoty jubileusz kapłaństwa w bazylice katedralnej

3 czerwca 2024 r., tekst: ks. AT; foto: ks. JG

Złoty jubileusz kapłaństwa w bazylice katedralnej

W poniedziałek, 3 czerwca, dziewięciu prezbiterów wyświęconych w roku 1974 świętowało we włocławskiej katedrze złoty jubileusz kapłaństwa. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Wętkowski, a koncelebrowali kapłani jubilaci.

W homilii biskup włocławski zaznaczył, że jubileusz nie jest końcem, ale podsumowaniem pewnego etapu i czasem nabrania sił do dalszej drogi kapłańskiego posługiwania. - Bóg obdarzył nas wielkim darem i dzięki Jego łasce możemy służyć bliźnim. Pytanie tylko co zrobiłem z tym darem? - mówił biskup włocławski. W dalszej części homilista podziękował złotym jubilatom za ich pracę na rzecz diecezji oraz przypomniał, że z mądrości i doświadczenia dojrzałego kapłaństwa każdy może się czegoś nauczyć.

Po Mszy św. kapłani jubilaci spotkali się z bp. Krzysztofem Wętkowskim w Domu Biskupów Włocławskich.