Zadzim: plenerowe Misterium Męki Pańskiej

26 marca 2023 r., ASK

Zadzim: plenerowe Misterium Męki Pańskiej

Już po raz piąty Stowarzyszenie Przyjaciół Zadzimia z parafią św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy zorganizowały Misterium Męki Pańskiej w Zadzimiu. Widowisko teatralne odbyło się 26 marca w parku niedaleko kościoła parafialnego.

Misterium poprzedziła Msza św. plenerowa, której przewodniczył ks. Ludwik Becker MIC ze Zgromadzenia Księży Marianów, prowadzący w parafii rekolekcje wielkopostne.

Po Eucharystii dzieci, młodzież i starsi, łącznie około 50 osób, wcieliło się w postaci mieszkańców Jerozolimy sprzed 2 tys. lat.  – Dla mnie to wielkie przeżycie tego, co dopiero ma się wydarzyć w Wielkim Tygodniu. Podczas Triduum Paschalnego mam przed oczami sceny z misterium, które pozwalają uobecnić wydarzenia z życia Chrystusa i odkryć sens zbawienia – mówiła Jadwiga Lewandowska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia.

– Misterium Męki Pańskiej integruje parafian, taka liczba zaangażowanych jest dużym osiągnięciem. Każdego roku połączone jest z rekolekcjami wielkopostnymi w parafii – informuje ks. Juliusz Mieczyński, proboszcz parafii w Zadzimiu.

Autorką scenariusza jest Karolina Lewandowska. Aktorzy odtworzyli uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, a następnie wydarzenia składające się na stacje drogi krzyżowej. Parafianie i członkowie stowarzyszenia przygotowywali się do misterium blisko 3 miesiące.