Wylosuj Misjonarza na Wielki Post (informacja i zaproszenie)

13 marca 2022 r.

Wylosuj Misjonarza na Wielki Post (informacja i zaproszenie)

Od kilku lat redakcja „Misyjnych Dróg” oraz portalu misyjne.pl przy współpracy z innymi mediami misyjnymi i katolickimi w Polsce organizuje akcję „Misjonarz na Post”. Jej celem jest modlitewne wspieranie polskich misjonarzy w Wielkim Poście.

Inicjatywa pozwala wylosować na stronie internetowej www.misjonarznapost.pl konkretnego misjonarza lub misjonarkę. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Formę wsparcia każdy wybiera w swoim sumieniu. Uczestnicy czasem przyjmują Komunię św. intencji wylosowanego misjonarza, odmawiają codziennie za niego dziesiątkę różańca lub inną modlitwę.

Wszystko co trzeba zrobić, aby wziąć udział w akcji, to wypełnić krótki formularz na stronie www.misjonarznapost.pl, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mailowego, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

W związku z tym, że od 2005 r. w Kościele w Polsce w drugą niedzielę Wielkiego Postu obchodzony jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami we wszystkich wspólnotach parafialnych modlimy się za misje i za polskich misjonarzy. Zbierane są też ofiary, które przeznaczone są na fundusz misyjny. Z tego właśnie funduszu Dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowuje rozmaite projekty zgłaszane przez polskich misjonarzy.

Nasza diecezja włocławska aktualnie ma 4 księży pracujących na misjach: ks. Jarosław Piasecki w Manaus (Brazylia), ks. Tomasz Bartczak w Pawłodarze (Kazachstan), ks. Szymon Grzywiński w Ałmaaty (Kazachstan) oraz ks. Józef Przybysz w Anatuya (Argentyna).

Oprócz tego włocławscy prezbiterzy pracują na Ukrainie, Białorusi, w Czechach, Austrii, Italii, Francji, Belgii i w Stanach Zjednoczonych.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tegoroczną akcję „Misjonarz na Post”.