Wyjątkowe odwiedziny w dekanacie aleksandrowskim

5 lipca 2021 r., ks. MSz

Wyjątkowe odwiedziny w dekanacie aleksandrowskim

Biskup Włocławski, podczas odwiedzin parafii dekanatu aleksandrowskiego (5 lipca br.), spotkał się z dziećmi z przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Aleksandrowie Kujawskim oraz z młodzieżą przeżywającą  rekolekcje oazowe w Sanktuarium Matki Bożej Pani Kujaw w Ostrowąsie.

Przedszkolaki wraz z wychowawcami powitały Księdza Biskupa radosną piosenką zawierającą życzenia dobrego dnia. Następnie wszyscy pomodlili się wspólnie do Anioła Stróża i przyjęli błogosławieństwo.

Kolejnym punktem na mapie podróży po dekanacie był Ostrowąs, gdzie Biskup Włocławski spotkał się z młodzieżą z pobliskiego Aleksandrowa Kujawskiego oraz Bydgoszczy, którzy u Księżnej Kujaw, pod opieką ks. Mariusza Nowackiego, przeżywają swoje wczasorekolekcje. Wyjątkowy Gość rozmawiał z nimi o rekolekcjach oraz lekturze Pisma Świętego. Bp Wętkowski zachęcał młodych chrześcijan do dawania świadectwa wierze w codziennym życiu poprzez angażowanie się w działanie ich wspólnot parafialnych. Spotkanie miało charakter luźnej rozmowy, podczas której oazowicze mogli podzielić się swoimi przemyśleniami oraz zadawać Księdzu Biskupowi pytania.

Niecodzienne spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą, po której Pasterz Diecezji udzielił obecnym błogosławieństwa na czas owocnego przeżycia rekolekcji oraz bezpiecznych wakacji.