WSD Włocławek: świadectwo wiary znanej aktorki

4 marca 2022 r., al MM

WSD Włocławek: świadectwo wiary znanej aktorki

W czwartek, 3 marca br. w Wyższym Seminarium Duchownym im. bł. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku, po Mszy św. wieczornej miało miejsce spotkanie z  Patrycją Hurlak – aktorką, znaną m.in. z seriali: „Blondynka” i „Ojciec Mateusz”, która dzieliła się swoim świadectwem wiary, relacją z Trójcą Świętą i wyzwolenia z okultyzmu.

Pani Hurlak jednocześnie przestrzegała przed zagrożeniami duchowymi, w których sama tkwiła przez wiele lat. Przekonywała także jak ważną wartością jest osobista relacja z Bogiem, czystość, znajomość Pisma Świętego i nauczania Kościoła. Autorka książki „Nawrócona wiedźma” uwrażliwiła alumnów na ważne kwestie w kontakcie duszpasterskim.

Aktorka opowiadała również o swojej przyjaźni z bł. Karoliną Kózkówną, która oddała życie w obronie czystości, o swojej miłości do Eucharystii i pokoju serca, jaki odzyskała po latach dzięki bliskości z Chrystusem. – Pokój serca jest wart tego, by oddać dla niego wszystko.  A wszystko to z wielkiej miłości do Jezusa. To owoc nawrócenia, nie było i nie jest jednorazowym „zdarzeniem”, ale ciągłym procesem – mówiła.

Nie zabrakło okazji do zadania pytań przez księży moderatorów i alumnów, na które aktorka odpowiadała z ciągłym uśmiechem na ustach. – Dla mnie spotkanie z Patrycją Hurlak było doskonałą okazją do zastanowienia się nad swoim życiem i ewentualną motywacją do jego zmiany. To było spotkanie inspirujące – mówił jeden z alumnów po zakończeniu spotkania.

Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą do bł. Karoliny w kościele seminaryjnym św. Witalisa. Alumni polecając się Bogu przy relikwiach błogosławionej patronki Ruchu Czystych Serc, składali swoje intencje i zawierzali swoją czystość. Nie zabrakło również pamięci modlitewnej o pokój na Ukrainie.