Włocławski Marsz Dla Życia i Rodziny

11 czerwca 2018 r., foto: archiwum MDŻiR/Włocławek

Włocławski Marsz Dla Życia i Rodziny

Ponad tysiąc osób w niedzielne popołudnie 10 czerwca br. wzięło udział w drugim włocławskim Marszu dla Życia i Rodziny, który odbywał się pod hasłem: „Polska Rodziną Silna”. W radosnym wydarzeniu uczestniczyli księża, siostry zakonne, przedstawiciele parlamentu oraz władz samorządowych, a także wszyscy, dla których rodzina i życie od poczęcia do naturalnej śmierci są wartościami fundamentalnymi.

Inicjatorami przedsięwzięcia były wspólnoty i ruchy katolickie działające na terenie Miasta Biskupiego oraz włocławskie parafie: św. Stanisława i św. Maksymiliana.

Marsz dla Życia i Rodziny rozpoczął się Mszą św. w kościele św. Stanisława, po której – przy śpiewie animowanym przez diakonię muzyczną Odnowy w Duchu Świętym z parafii św. Józefa we Włocławku – nastąpił przemarsz do parafii św. Maksymiliana, gdzie uczestników powitał ks. bp Wiesław Mering. Pasterz Diecezji podziękował organizatorom za ich wysiłek zorganizowania Marszu oraz wyraził radość z obecności tak wielu uczestników, którzy przybyli do Włocławka z różnych zakątków diecezji.

Następnie, na przykościelnym placu rozpoczął się „piknik rodzinny”. Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji: muzyka, gry i zabawy dla całych rodzin, tort, grill itp. Nie zabrakło także elementów ewangelizacyjnych, takich jak: świadectwa, prezentacja ruchów odnowy życia religijnego działających w diecezji. Każdy miał też możliwość rozmowy z przedstawicielami Centrum Pomocy Rodzinie, działającym w Mieście Biskupim.

Włocławskie święto życia i rodziny zakończył Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Podobne marsze w tym roku odbywają się w 150 największych miastach w Polsce. W diecezji włocławskiej podobny Marsz miał miejsce 27 maja w Zduńskiej Woli, a w Koninie planowany jest we wrześniu.

Więcej informacji dot. Marszu dostępnych jest na stronie: fb.com/MarszDlaZyciaiRodzinyWloclawek/.

(Na podstawie informacji nadesłanej przez Jacka Bargielskiego)