Włocławek: zakończenie roku akademickiego WSD

23 czerwca 2024 r., ŁB

Włocławek: zakończenie roku akademickiego WSD

Podczas Mszy św. sprawowanej w niedzielę, 23 czerwca, pod przewodnictwem rektora Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku, na zakończenie roku akademickiego 2023/2024, klerycy podziękowali swojemu wychowawcy, księdzu Julianowi Głowackiemu, który z końcem czerwca kończy posługę prefekta WSD.

– Dziękujemy za te dwa lata towarzyszenia nam na drodze do kapłaństwa. Dziękujemy za wszelkie wsparcie modlitewne, za wygłoszone homilie, za każde dobre słowo i pouczenia skierowane w naszym kierunku. Dziękujemy za zaangażowanie w posługę w naszym seminarium, za bycie konkretnym i za dyspozycyjność. Wyrażamy wdzięczność za bycie blisko nas w seminarium i poza jego murami. Jesteśmy przekonani, że nasze drogi się nie rozchodzą, ale że będziemy często się widywać, np. na różnych uroczystościach, gdzie będzie ksiądz prefekt na nas spoglądał przez obiektyw. Życzymy powodzenia w realizacji nowych zadań. Zapewniamy o modlitwie i o nią prosimy – powiedział na zakończenie Mszy św. al. Hubert Kos, dziekan ogólny alumnów.

Ks. Julian Głowacki decyzją biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego od 1 lipca obejmie parafię św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie. Nadal będzie pełnił obowiązki redaktora tygodnika „Idziemy” wraz z diecezjalnym „Ładem Bożym”.