Włocławek: Trzech alumnów rozpoczęło formację w Wyższym Seminarium Duchownym

24 września 2024 r., Tekst: ks. Marcin Ziółkowski, zdjęcie: polska-org.pl

Włocławek: Trzech alumnów rozpoczęło formację w Wyższym Seminarium Duchownym

W poniedziałek, 23 września, trzech tegorocznych maturzystów z naszej diecezji przybyło do Włocławka, by w murach najstarszego polskiego seminarium duchownego rozpocząć pierwszy rok formacji ku kapłaństwu.

Po rozgoszczeniu się w przydzielonych pokojach nowi alumni spotkali się na kolacji z księżmi moderatorami oraz klerykami będącymi w seminarium na wakacyjnym dyżurze. Następnie zwiedzili wszelkie zakamarki seminaryjnych gmachów, by nieco już oswojeni z formacyjną przestrzenią, mogli zawierzyć jej czas Chrystusowi podczas wieczornej adoracji.

W kolejnych dniach alumni pierwszego roku poznają najważniejsze instytucje diecezjalne i duchowo ważne miejsca Włocławka. Zwieńczeniem okresu propedeutycznego będzie wyjazd na rekolekcje do Stryszawy połączony m.in. z nawiedzeniem sanktuariów maryjnych na Jasnej Górze i w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Tegoroczni alumni pierwszego roku pochodzą z parafii: Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, św. Bartłomieja w Koninie oraz Skęczniew. W roku akademickim 2024/2025 w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku drogą formacyjną podążać będzie 18 alumnów. Pamięci modlitewnej wszystkich diecezjan zawierzamy sprawę świętych i gorliwych powołań kapłańskich.