Włocławek: trwają rekolekcje kapłańskie

27 czerwca 2023 r., ks. AT

Włocławek: trwają rekolekcje kapłańskie

Msza św., konferencje, adoracja Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa brewiarzowa, to najważniejsze punkty rekolekcji kapłańskich, które trwają w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku.

27 czerwca, w drugim dniu rekolekcji prowadzonych przez o. Szymona Hiżyckiego OSB, opata z Tyńca, Mszy św. przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. W homilii ojciec rekolekcjonista, nawiązując do czytań mszalnych, ukazał analogię między postawą Abrama względem Lota a zachowaniem Boga wobec człowieka. Zaznaczył też, że Abram po otrzymaniu od Boga obietnicy, buduje dla Niego ołtarz. – Taka też powinna być nasza odpowiedź na wszystkie dary, jakimi Bóg nas obdarza – mówił o. Hiżycki, dodając, że ołtarz symbolizuje ofiarę, której najlepszym wymiarem jest ofiara z siebie, czyli dawanie siebie Bogu i ludziom.

Rekolekcje, rozpoczęły się 26 czerwca, a zakończą trzy dni później (28 czerwca). Uczestniczy w nich około 50 prezbiterów diecezji włocławskiej. Myślą przewodnią rekolekcyjnych rozważań jest budowanie tożsamości kapłańskiej, opartej na fundamencie osobistej relacji z Bogiem, będącej wyznacznikiem relacji międzyludzkich.