Włocławek: Rozdanie świadectw maturalnych w "Długoszu"

9 lipca 2024 r., Tekst: Maciej Ziółkowski Zdjęcia: Piotr Jabłoński

Włocławek: Rozdanie świadectw maturalnych w

Choć rok szkolny dla większości uczniów zakończył się już jakiś czas temu, to nadal pewna grupa licealistów miała na co czekać. Chodzi oczywiście o tegorocznych maturzystów, którzy z oczekiwali na wyniki egzaminu maturalnego.

W tym roku dzień wręczenia świadectw maturalnych przypadł wtorek 9 lipca. O godzinie 9.00 w szkolnej auli miało miejsce oficjalne ogłoszenie wyników, choć te były zapewne znane większości absolwentów za pośrednictwem portalu ZIU, gdzie młodzież mogła już wcześniej zobaczyć rezultaty. Ksiądz dyrektor Jacek Kędzierski razem z panią wicedyrektor Urszulą Brykalską oraz z wychowawcami wręczyli uroczyście świadectwa maturalne.

Do egzaminu dojrzałości 68 abiturientów – uczniów klas IV LO. Wyniki szkoły okazały się dość wysokie:
- język polski 70,81% (śr. szkoły), przy 65% (śr. kraju);
- język angielski 84,12% (śr. szkoły), przy 83% (śr. kraju);
- matematyka 74,38% (śr. szkoły), przy 68% (śr. kraju).

Średnia szkoły ze wszystkich zdawanych przedmiotów wyniosła 70, 33%. Warto zaznaczyć, że ponad 25% zdających uzyskało średni wynik powyżej 80%, a 4 osoby powyżej 90 %. Najlepszymi maturzystami okazały się (od najwyższej średniej): Dominika Czarnecka (IV b), Alicja Paprocka (IV b), Natalia Hyba (IV c) oraz Weronika Biesiada (IVa).  Za najwyższy wynik egzaminu maturalnego, Dominika zostanie nagrodzona Medalem ZSK, który zgodnie ze zwyczajem Długosza otrzyma z rąk księdza biskupa na Mszy Św. inaugurującej nowy rok szkolny we wrześniu.