Włocławek: poetyckie spotkanie TTN WSD

14 czerwca 2024 r., teskt: al. JP; foto. al. WS

Włocławek: poetyckie spotkanie TTN WSD

W auli św. Tomasza Wyższego Seminarium Duchownym we Włocławku odbyło się spotkanie zatytułowane „Człowiek w relacji z Bogiem w poezji ks. dr. Władysława Piechoty”. Przygotowały je i poprowadziły Agata Różańska i Anna Dobrowolska oraz uczniowie szkoły podstawowej w Grodźcu.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z twórczością ks. Piechoty: wierszami i obrazami.

Zwieńczeniem spotkania był panel dyskusyjny, w czasie którego ks. Piechota odpowiadał na pytania zadawane przez przybyłych gości. Nad przebiegiem wydarzenia czuwał ks. dr. hab. Lech Król, prezes Teologicznego Towarzystwa Naukowego WSD we Włocławku.

Ks. Piechota urodził się 15 maja 1951 w Przykonie. W 1975 roku w katedrze włocławskiej przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Jana Zaręby. Pracował w parafiach w Zbiersku, Jeziorsku, Pyzdrach, Radziejowie Kujawski i Zduńskiej Woli. W 1987 roku został proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Grodźcu, gdzie pracował do emerytury, obowiązki duszpasterskie łączył z wieloma pasjami m.in. poezją, malarstwem i nauką. Jak sam twierdzi: „poezja stanowi przestrzeń do wyrażania przemyśleń i wątpliwości, powstaje z potrzeby chwili, jest refleksją nad słowem i człowiekiem”. I choć wydał już kilka tomików poezji, mówi skromnie, że nie czuje się poetą, a tylko nim bywa. Napisał już około 1000 wierszy.