Włocławek: koncert ewangelizacyjny „Wiara czyni cuda”

30 czerwca 2021 r., tekst: ks. Świerad Pettke; foto: Krzysztof Szychulski

Włocławek: koncert ewangelizacyjny „Wiara czyni cuda”

W niedzielny wieczór, 27 czerwca, w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela odbył się koncert ewangelizacyjny pod znamiennym tytułem: „Wiara czyni cuda”. Wydarzenie zostało przygotowane w czasie pandemii przez pracowników włocławskiej służby zdrowia. Jego pomysłodawcy: Anna Grygowska i Krzysztof Brzęczkowski zaproponowali wieczór modlitwy, duchowego piękna i pełnego nadziei i pocieszenia - dedykowany wszystkim chorym i cierpiącym.  Szczegółowa intencja medyków obejmowała chorujących terminalnie, w tym kolegę ratownika medycznego – Przemysława.

W słowie pozdrowienia i powitania uczestników, ks. proboszcz Świerad Sławomir Pettke przywołał słowa zapisane w Dzienniczku przez św. Siostrę Faustynę: „Choćbyśmy byli obciążeni grzechami całego świata i wszystkich dusz potępionych, Miłosierdzie Boże mocniejsze jest niż nasza nędza. Trzeba jednak, aby grzesznik uchylił choć trochę drzwi serca swego na promień łaski Bożego miłosierdzia, resztę Bóg dopełni”. Duszpasterz wskazał, że o taki cud się modlimy - otworzyć nasze serce na szczelinę, na promień łaski.

Formuła koncertu przybrała charakter ewangelizacyjny. Wszystkie utwory muzyczne poprzedzone były wybraną, ważną myślą nauczania papieskiego: Jana Pawła II, Benedykta XVI i obecnego papieża Franciszka. Atmosfera i sposób prowadzenia koncertu sprawił, że większość z obecnych żywiołowo i entuzjastycznie reagowała na propozycje artystów.

Dziękujemy solistom, muzykom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg koncertu.