Włocławek: 30-lecie pracy Oficjała Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej

4 października 2022 r., tekst i foto: ks. SO

Włocławek: 30-lecie pracy Oficjała Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej

2 października minęło 30 lat od mianowania ks. prał. prof. dr. hab. Janusza Gręźlikowskiego oficjałem Sądu Kościelnego Diecezji Włocławskiej. Nominacja na wikariusza sądowego była decyzją ks. bp. Bronisława Dembowskiego, ówczesnego Biskupa Włocławskiego.

W poniedziałek, 3 października, pracownicy sądu, w obecności biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, zebrali się wspólnie, aby złożyć gratulacje Księdzu Oficjałowi i wyrazić wdzięczność za jego dobroć, życzliwość i budowanie przyjaznej atmosfery podczas wykonywania zadań na polu prawnym.

Ks. Janusz Gręźlikowski urodził się w 1954 r. W 1979 r. przyjął święcenia prezbiteratu. Funkcję oficjała łączy z pracą wykładowcy w WSD we Włocławku i Kazimierzu Biskupim. Jest też członkiem Kolegium Konsultorów i Rady Kapłańskiej Diecezji Włocławskiej.