Włocławek: 10-lecia kapłaństwa z Biskupem Włocławskim

17 czerwca 2024 r., ks. DD

Włocławek: 10-lecia kapłaństwa z Biskupem Włocławskim

W poniedziałek, 17 czerwca, „mały jubileusz” 10-lecia kapłaństwa obchodziło ośmiu prezbiterów, którzy w 2014 r. w bazylice katedralnej przyjęli święcenia. Mszy świętej. w kaplicy Matki Bożej Śnieżnej przewodniczył i homilię wygłosił biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

W swoim słowie odniósł się do życia kapłańskiego bł. Stefana Wyszyńskiego oraz św. o. Pio, który jest patronem rocznika jubilatów, by to z ich niełatwego, lecz pięknego życia czerpali jak najwięcej do swej dalszej pracy duszpasterskiej. Spotkanie było okazją nie tylko do dziękczynienia, lecz również do wspomnień i wymiany kapłańskich doświadczeń.

W 2014 r. święcenia kapłańskie przyjęli: ks. Damian Donderowicz, ks. Konrad Dreszler, ks. Karol Kolenda, ks. Adrian Niebudek, ks. Jakub Wiśniewski, ks. Szymon Wiwatowski, ks. Krzysztof Włodarczyk, ks. Jakub Ziemski.