Włocławek-Michelin: Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 19

30 października 2019 r.

Włocławek-Michelin: Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 19

30 października w Szkole Podstawowej nr 19 we Włocławku-Michelinie odbył się Dzień Papieski. Młodzież pod kierunkiem ks. Jakuba Nowakowskiego, przygotowała montaż słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

Po zakończonej akademii dzieci i młodzież z Anetą Jabłońska, dyrektor szkoły, ks. kan. Sebastianem Osińskim, proboszczem parafii oraz nauczycielami i wychowawcami, udali się na dziedziniec szkolny, aby tam odśpiewać ulubioną pieśń papieża Polaka - „Barkę” i wypuścić w stronę nieba żółto-białe balony, symbolizujące papieska flagę.

Ostatnim punktem wydarzenia było rozwiązanie konkursu misyjnego oraz wręczenie podziękowań wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję „Ciastko misyjne”. Dokonał tego ks. Patryk Sękowski.