Wigilije spotkanie we włocławskim WSD

21 grudnia 2022 r., teskt: dk. MM; foto: ks. JG

Wigilije spotkanie we włocławskim WSD

Wieczorem, 21 grudnia, w Wyższym Seminarium Duchownym im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku miało miejsce świąteczne spotkanie wigilijne.

Radosne świętowanie bliskich już świat Narodzenia Pańskiego odbyło się w seminaryjnym refektarzu. Rozpoczęło się ono kolędą „Wśród nocnej ciszy”, którą wykonał chór włocławskiego seminarium, pod kierownictwem ks. Marcina Ziółkowskiego.

Następnie Ksiądz Rektor powitał Biskupa Włocławskiego i wszystkich obecnych. W swoich życzeniach, oparł się na doświadczeniu licznych pobytów w miejscy narodzin Zbawiciela. Wśród nich wskazała na Ain Karem, gdzie według tradycji znajdował się dom Zachariasza i Elżbiety, rodziców św. Jana Chrzciciela. – Mając możliwość wizyt w Ziemi Świętej odwiedzam z pielgrzymami dom, w którym Elżbieta pozdrowiła Maryję. Nazywam to miejsce sanktuarium spotkania – wskazał rektor WSD.

Kontynuując swoją refleksję, ks. dr Świątek, z racji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego, życzył wszystkim zgromadzonym pięknych, wartościowych i budujących spotkań w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, które będą wynikiem najważniejszego spotkania – z Bogiem.

Następnie ksiądz biskup dziękując moderatorom, profesorom i pracownikom świeckim włocławskiego seminarium zaznaczył, że jest to trudna posługa towarzyszenia alumnom w podążaniu drogom ku kapłaństwu. – Życzę wszystkim, aby zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego były czasem zdziwienia, które w obecnych czasach jest coraz rzadszym zjawiskiem. Obyśmy wszyscy dali się w te święta zaskoczyć – zakończył swoje rozważanie bp Wętkowski.

Spotkanie przy stole i wspólny śpiew kolęd zakończył wyjątkowy wieczór.