„Wakacje z Bogiem” w Lewinie Kłodzkim

13 lipca 2022 r.

„Wakacje z Bogiem” w Lewinie Kłodzkim

Jak co roku, po rocznej formacji nadszedł czas na wspólne przebywanie na łonie natury podczas „Wakacji z Bogiem” w Lewinie Kłodzkim. W wyprawie uczestniczyły dzieci, młodzież i osoby dorosłe z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Koninie oraz Wniebowzięcia NMP w Kłodawie. Opiekę duchową zapewniali ks. Marcin Figiel i ks. Robert Mac. Wyjazd łączył ze sobą elementy duchowe i turystyczne.

Głównym punktem każdego dnia była Eucharystia. Wieczorami wszyscy spotykali się na Apelu Jasnogórskim i Różańcu, aby wspólnie dziękować za kończący się dzień i prosić o błogosławieństwo na kolejny.

Rekolekcje  rozpoczęła wizyta w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie Śląskim, gdzie uczestnicy zawierzyli siebie i wszystkie sprawy Kościoła, ojczyzny i świata oraz swoje własne miłosiernemu Bogu.

W ramach programu turystycznego miały miejsce wyprawy do ciekawych miejsc okolicy.

W piątek, 8 lipca, w liturgiczne wspomnienie św. Jana z Dukli rekolektanci przeżywali dzień pokuty i wytężonej modlitwy. Miało to wyraz w Drodze Krzyżowej, Mszy Świętej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym św. Michała Archanioła w Lewinie Kłodzkim.

Zwieńczeniem wyjazdu była agapa, która odbyła się w poniedziałkowy wieczór, 11 lipca. Poza wspólnym uroczystym posiłkiem nie zabrakło czasu na podsumowanie, podziękowania oraz dobrą zabawę. Wczasorekolekcje zakończyły się we wtorek, 12 lipca, po Mszy Świętej. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili twierdzę w Srebrnej Górze.

Na podstawie relacji uczestników wyjazdu