Wakacje z Bogiem w Białce Tatrzańskiej

23 lipca 2022 r., Sława Mruk

Wakacje z Bogiem w Białce Tatrzańskiej

Już po raz kolejny, w dniach od 11 do 22 lipca, grupa dzieci i młodzieży z sanktuarium Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej z Osięcin oraz z parafii św. Mikołaja w Dąbiu uczestniczyła we wczasorekolekcjach w Białce Tatrzańskiej. Opiekę duchową nad uczestnikami sprawowali księża: Michał Laskowski, Karol Łazik i Przemysław Pilarski przy pomocy wolontariuszy.

Program rekolekcji łączył w sobie elementy duchowe i turystyczne. Pierwszym przystankiem była Jasna Góra. Każdego dnia pobyty w Białce młodzi uczestniczyli w Eucharystii. Wieczorami wszyscy spotykali się na pogodnych wieczorach oraz Apelu Jasnogórskim; brali także udział w spotkaniach w grupach, podczas których rozważano zagadnienie wolności, jaką każdemu człowiekowi daje Bóg oraz woli Bożej w życiu. Młodzież odkrywała także sens i potrzebę życia we wspólnocie Kościoła.

W ramach programu turystycznego uczestnicy wędrowali górskimi szlakami i podziwiali widoki (Dolina Strążyska, Kopa Kondracka, Dolina Kościeliska, Jaskinia Mylna, Hala Ornak, Jezioro Popradzkie na Słowacji, Grandeus). Brali także udział w spływie pontonowym Dunajcem, zwiedzali kopalnię soli w Bochni, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Centrum Jana Pawła II w Krakowie oraz pływali w Basenach Termalnych w Białce Tatrzańskiej.

Zwieńczeniem wyjazdu była agapa, podczas której nie zabrakło czasu na podsumowanie, podziękowania oraz dobrą zabawę.