W Kole odbył się diecezjalny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

7 marca 2018 r., ks. Marcin Idzikowski

W Kole odbył się diecezjalny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 7 marca 2018 roku, w parafii Podwyższenia Krzyża świętego w Kole, odbył się diecezjalny etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej, pod hasłem: Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka, do którego przystąpiło 62 uczestników z naszej diecezji. Trzy osoby z największą ilością punktów uzyskały kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia 2018 r. w Łodzi. Finalistami etapu diecezjalnego zostali:

I miejse - Darul Karolina z Liceum Ogólnokształcącego w Turku
II miejsce - Osicka Weronika z Liceum Ogólnokształcącego w Turku
III miejsce - Florczak Marta z II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu. Jednocześnie składamy podziękowania księdzu kanonikowi Józefowi Wronkiewiczowi, proboszczowi parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, za umożliwienie przeprowadzenie konkursu, wszelką życzliwość i gościnne przyjęcie. Podziękowania kierujemy również pod adresem ks. Szymona Jastrzębskiego, wikariusza parafii za okazaną pomoc w zorganizowaniu konkursu.