Uroczystości upamiętniające 82. rocznicę aresztowania inteligencji Włocławka (zaproszenie)

2 listopada 2021 r.

W niedzielę, 7 listopada, przypada 82. rocznica aresztowania bł. bp. Michała Kozala wraz z inteligencją Włocławka. Tego dnia, o godz. 18.00 w bazylice katedralnej sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Wętkowskiego w intencji pomordowanych w czasie II wojny światowej nauczycieli, alumnów i wykładowców WSD oraz proboszczów biskupiego miasta.

Po Eucharystii nastąpi przemarsz do miejsca uwięzienia bł. bp. Kozala i towarzyszy męczeństwa, gdzie – przy pamiątkowym obelisku – zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

Do udziału w uroczystościach zapraszamy duchowieństwo, siostry zakonne, nauczycieli i uczniów okolicznych szkół wraz z pocztami sztandarowymi oraz instytucje i wspólnoty, którym patronują błogosławieni oraz inni bohaterowie tamtych czasów.