Ulicami Zduńskiej Woli przeszedł Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2022 r., ks. Andrzej Jaworski

Ulicami Zduńskiej Woli przeszedł Orszak Trzech Króli

W uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszach Świętych o godz. 12.30 z parafii zduńskowolskich wyruszył promienisty Orszak Trzech Króli. Z parafii św. Maksymiliana orszak zielony króla Melchiora, z parafii św. Antoniego orszak czerwony króla Kacpra, z parafii św. Pawła orszak niebieski króla Baltazara, z parafii Wniebowzięcia NMP orszak Gwiazdy Betlejemskiej. Orszaki, łącząc się, utworzyły jeden, a Gwiazda Betlejemska poprowadziła Mędrców do Betlejem. Przy śpiewie kolęd uczestnicy dotarli do Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, gdzie przybyłych powitał zespół „Pierwszy Dzień Tygodnia”. Królowie zatrzymali się przed Świętą Rodziną, oddali pokłon Jezusowi i złożyli dary.

Na zakończenie ks. Dariusz Kaliński, dziekan dekanatu, podziękował za przygotowanie dorocznego wydarzenia oraz udział około tysiąca osób.

Orszak organizowały parafie zduńskowolskie, a koordynatorem całości był ks. Andrzej Jaworski.

Partnerem wydarzenia było Województwo Łódzkie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, Grzegorz Schreiber, marszałek Województwa Łódzkiego; Hanna Iwaniuk, starosta zduńskowolski, Konrad Pokora prezydent miasta Zduńska Wola, oraz Henryk Staniucha wójt gminy Zduńska Wola.